Покази до хірургічного лікування
Кісткова пластика у ортопедії та травматології необхідна для заміщення дефектів кісткової тканини в наступних ситуаціях:
• При лікуванні переломів кісток, складних травм, які потребують видалення кісткових фрагментів.
• При великих запальних процесах, що супроводжуються руйнуванням кістки.
• При кістах, доброякісних та злоякісних пухлинах, зокрема після операцій з їх висічення.
• При операціях на хребцях: спондилодез, вертебректомія.
Рішення про необхідність остеопластики приймається лікарем після огляду, діагностики та оцінки клінічної ситуації.
Хірург в Івано-Франківську, який робить кісткову пластику, зможе детально відповісти на усі ваші запитання.


Підготовка
Кісткова пластика для нарощування кістки вимагає обов'язкової підготовки пацієнта.
• Проводиться консультація лікаря, за результатами огляду призначаються передопераційні аналізи та обстеження, включаючи аналізи крові, електрокардіограму, рентген або КТ, огляди терапевта, анестезіолога та інших фахівців.
• Не рекомендується вживання їжі та рідини за 8-12 годин до операції.
• Якщо пацієнт приймає ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем про тимчасове припинення їх прийому.

Результат операції
Проведення кісткової пластики у Івано-Франківську дозволяє відновити нормальну анатомію кістки після травм, операцій з висічення новоутворень тощо. Це дає можливість пацієнтові не лише позбутися симптомів вихідного захворювання (болі, порушення рухової функції, неврологічні розлади тощо), але й максимально повно реабілітуватися та повернутися до звичного способу життя. Високий рівень майстерності лікарів Хірургічного шпиталю «Брасс» дозволяє досягати ідеальних результатів у більшості випадків.

Реабілітація
Під час відновлення після втручання потрібне дотримання простих рекомендацій.
• Приймати призначені лікарем засоби.
• Обмежити навантаження на оперовану ділянку.
• Виключити перегрів та переохолодження, не купатися у басейнах або відкритих водоймах.
• Пройти курс фізіотерапії та/або ЛФК (за призначенням лікаря).
Відновлення після остеопластики може тривати кілька тижнів, залежно від складності операції та індивідуальних особливостей пацієнта.
Важливо пам'ятати, що кожен випадок є унікальним, і підходи до операції та реабілітації варіюються залежно від ситуації. Тільки лікар може повністю оцінити стан пацієнта та прийняти рішення щодо вибору оптимальної стратегії лікування.

Обирайте Шпиталь «Брасс» в Івано-Франківську для ефективної кісткової пластики. Забезпечте своєму здоров'ю високий стандарт лікування разом з нами.

Записуйтесь на консультацію та поверніться до повноцінного життя без обмежень вже зовсім скоро!

Поради лікаря
Із приходом холодних осінніх днів нерідко приходять і сезонні захворювання. Зазвичай виникає нежить, кашель, біль у горлі, загальна слабкість. Та чи можна попередити захворювання?

✔️Наші лікарі стверджують, що так, тож дають 5 порад як покращити своє здоровʼя.


Ми знаємо, що це лише звучить просто. Особливо в теперішніх умовах. Але саме стрес часто стає причиною або каталізатором серйозних захворювань. До того ж він негативно впливає на стан всього організму та може мати наслідки навіть через тривалий час після стресової ситуації.

Тропоколагенова терапія в ортопедії та травматології в Першому хірургічному шпиталі «Брасс» у Івано-Франківську

У сучасній медицині інноваційні методики відіграють ключову роль у покращенні якості лікування пацієнтів. Перший хірургічний шпиталь «Брасс» в Івано-Франківську активно впроваджує новітні підходи, серед яких особливе місце займає тропоколагенова терапія в ортопедії та травматології. Цей метод лікування дозволяє значно прискорити відновлення тканин після травм та хірургічних втручань, що робить його незамінним інструментом у роботі наших спеціалістів.

Що таке тропоколагенова терапія?

Тропоколагенова терапія – це лікувальна методика, що базується на використанні тропоколагену для стимуляції природних процесів регенерації та відновлення сполучної тканини. Тропоколаген є основною формою колагену, що складається з трьох поліпептидних ланцюгів, які утворюють спіральну структуру. Цей білок є ключовим компонентом сполучної тканини, забезпечуючи її міцність та еластичність.

Переваги тропоколагенової терапії в ортопедії та травматології

1. Прискорене загоєння травм. Використання тропоколагену сприяє швидшому відновленню пошкоджених тканин, зокрема суглобів, зв'язок, сухожиль та м'язів. Це дозволяє пацієнтам швидше повертатися до активного способу життя.
2. Зменшення запалення. Тропоколагенова терапія допомагає знизити запальні процеси у пошкоджених тканинах, що сприяє зменшенню болю та дискомфорту.
3. Покращення функціональності. Після лікування тропоколагеном спостерігається значне покращення функціональності суглобів та м'язів, що особливо важливо для пацієнтів, які займаються спортом або ведуть активний спосіб життя.
4. Мінімальний ризик побічних ефектів. Оскільки тропоколаген є природним компонентом організму, ризик виникнення алергічних реакцій або інших побічних ефектів є мінімальним.

Застосування тропоколагенової терапії в Першому хірургічному шпиталі «Брасс»

Госпіталь «Брасс» в Івано-Франківську активно працює із тропоколагеновою терапією в ортопедії та травматології. Наші спеціалісти використовують дану методику для лікування різноманітних травм та захворювань опорно-рухового апарату.

Основні напрямки застосування:

• Лікування наслідків військових травм. Хірурги в Івано-Франківську працюють зі всіма видами наслідків військових травм.
• Лікування спортивних травм. Тропоколагенова терапія допомагає швидше відновлюватися після розтягнень, розривів зв'язок та інших спортивних травм.
• Реабілітація після хірургічних втручань. Методика сприяє швидшому загоєнню операційних ран та відновленню функціональності оперованих ділянок.
• Терапія дегенеративних захворювань. Використання тропоколагену є ефективним у лікуванні артрозу, остеохондрозу та інших дегенеративних змін суглобів та хрящів.

Тропоколагенова терапія в ортопедії та травматології є інноваційним підходом, що дозволяє значно покращити результати лікування та реабілітації пацієнтів. Перший хірургічний шпиталь «Брасс» в Івано-Франківську є одним з лідерів у впровадженні цієї методики, забезпечуючи своїм пацієнтам високу якість медичної допомоги та швидке відновлення після травм та хірургічних втручань.

Якщо ви шукаєте ефективні та безпечні методи лікування ортопедичних та травматологічних проблем, звертайтеся до Першого хірургічного шпиталю «Брасс» в Івано-Франківську. Наші спеціалісти готові надати вам найсучаснішу медичну допомогу.
Використання апарата Ілізарова в сучасній практиці: лікування наслідків військових травм в госпіталі «Брасс» у Івано-Франківську

Що таке апарат Ілізарова ?

Апарат зовнішньої фіксації є компресійно-дистракційним пристроєм, який застосовують для жорсткої фіксації кістки. Для цього використовуються спеціальні стрижні або спиці різних діаметрів, закріплені із зовнішнього боку конструкції, частіше у вигляді кілець або довгастих балок.

Унікальність методики: лікування апаратом Ілізарова в Івано-Франківську

Апарат Ілізарова, відомий ще з 70-х років минулого століття, використовується травматологами в Україні здебільшого тільки для фіксації кісток при переломах. Використання пристрою як фіксуючого статичного засобу становить лише 10-15% його можливостей. В ортопедії він не набув великої популярності через суб'єктивні чинники.
Однак в хірургічному шпиталі «БРАСС» цей метод широко використовується як ефективний спосіб лікування наслідків поранень та при лікуванні вроджених та набутих захворювань опорно-рухового апарату.
Апарат Ілізарова знаходить широке застосування в динамічному функціональному лікуванні складної патології опорно-рухового апарату.

Завдяки йому ми можемо проводити лікування неповних та неправильно зрощених переломів у Івано-Франківську, лікування хибних суглобів, багатокомпонентних деформацій кінцівок та ін.
У процесі лікування зберігається функція суглобів, а пацієнти можуть починати навантажувати кінцівку вже на 2-3 день після операції.
Метод застосовується як для уроджених, так і для набутих патологій, а вік пацієнтів варіюється від 4 до 90 років.

На сьогоднішній день, в умовах війни, значно зросла кількість наслідків військових травм, які потребують втручання хірургів ортопед-травматологів. Тому даний метод Ілізарова зараз є особливо актуальним.
Можливості даного методу унікальні. На сьогоднішній день у світі не придумано нічого краще. Існують такі патологічні стани, коли окрім даного методу вилікувати їх неможливо. І саме завдяки йому ми можемо проводити надскладні операції на кінцівках у Івано-Франківську.

Можливості методу

Застосування апарату Ілізарова у травматології в госпіталі «Брасс»:
• лікування складних переломів довгих кісток кінцівок (відкритих, осколкових, вогнепальних, інфікованих);
• лікування навколосуглобових та внутрішньосуглобових переломів у ділянці великих суглобів (колінного, гомілковостопного суглоба (переломи кісточок, пілону), плечового, ліктьового та променево-зап'ясткового суглобів).

Застосування апарату Ілізарова в ортопедії:
• лікування дефектів, деформацій, укорочень кінцівок;
• лікування остеомієліту;
• лікування несправжніх суглобів та уповільненого зрощення;
• лікування при деформуючому артрозі колінного суглоба (гонартрозі), як альтернатива штучному суглобу.

Лікування посттравматичних деформацій (переломів, що неправильно зрослися).

Застосування апарату Ілізарова в естетичній (косметичній) хірургії.
• виправлення кривизни ніг (варусної О-подібної та вальгусної Х-подібної);
• збільшення росту людини шляхом подовження ніг.

Переваги методу перед іншими втручаннями

 1. Пацієнт повноцінно ходить з повним навантаженням на ногу з перших днів після операції.
 2. Важливим чинником є те, що в процесі лікування повноцінно працюють суглоби (не потрібна їхня фіксація, як при інших методиках).
 3. Якщо виконується остеотомія - пересічення кістки, то вона робиться через невеличкі розрізи від 0,5 см (на гомілці) до 3 см (на стегні). Операція дуже щадна та малотравматична (без пошкоджень дрібних судин та м’язів).
 4. Спиці апарата практично не залишають слідів на шкірі, але це залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та його шкіри.
 5. Не потрібна повторна операція, отже й додаткове травмування (для видалення металоконструкції при її використанні).


Тривалість лікування із використанням апарату зовнішньої фіксації за методом Ілізарова в госпіталі «Брасс» в Івано-Франківську

Тривалість фіксації в апараті визначається лікарем. Час використання пристрою залежить від особливостей організму пацієнта, складності травми, мети та швидкості загоєння (зрощування, досягнення правильної форми кістки), а швидкість зрощування, в свою чергу, залежить від навантаження на кінцівку (тобто від самого пацієнта).
У середньому використання приладу для максимального результату необхідно протягом 2-3 місяців. Наприклад, у всьому світі лікування перелому кісток гомілки становить 4 - 6 місяців, але за допомогою цього методу цей термін зменшується в 1,5 - 2 рази.
При подовженні кінцівки «носити» апарат потрібно 1 місяць на кожні 1 - 1,5 см подовження.

Як знімається апарат зовнішньої фіксації?

Зняття апарату зовнішньої фіксації у дорослій й дитячій практиці – амбулаторна маніпуляція і, частіше, не вимагає застосування седативних препаратів або наркозу.


1. Памʼятайте про питний режим і збалансоване харчування.
Окрім кави, чаю чи інших теплих напоїв, не забувайте пити звичайну воду кімнатної температури. Вона необхідна для нормальної терморегуляції, всіх внутрішніх процесів в організмі, покращує стан шкіри, волосся, нігтів, знімає стрес. Аналогічний ефект має збалансоване та насичене вітамінами й мікроелементами харчування За умови вживання корисної та ситної їжі з балансом жирів, білків та вуглеводів, ви завжди будете відчувати приплив енергії, безпроблемне травлення та покращення фізичного і ментального здоровʼя.

2. Обовʼязково висипайтеся!
Здоровий сон протягом 7-9 годин фактично визначає, як ви проведете свій день: втомленими й дратівливими або зарядженими силою та гарним настроєм. Якщо лягати вчасно, покращується памʼять, внормовується гормональний баланс та обмін речовин. Можливо, ви помічали, що іноді хочеться протягом дня харчуватися лише солодким чи фастфудом? Перегляньте свій режим – причина може бути в недосипанні.

3. Займайтеся фізичною активністю
Необовʼязково одразу купувати абонемент у спортзал. Можна почати з активних прогулянок, записатися на заняття з танців, йоги, плавання, тенісу, футболу, баскетболу тощо. Оберіть собі спорт до душі та намагайтеся не пропускати тренування Повірте, вже зовсім скоро організм звикне до фізичної активності, а від неї у вас покращуватиметься настрій та будете зміцнюватися імунітет.
4. Уникайте стресу
Ми знаємо, що це лише звучить просто. Особливо в теперішніх умовах. Але саме стрес часто стає причиною або каталізатором серйозних захворювань. До того ж він негативно впливає на стан всього організму та може мати наслідки навіть через тривалий час після стресової ситуації.

5. Відмовтеся від шкідливих звичок.
Алкоголь негативно впливає на роботу центральної нервової системи, зокрема головного мозку. Куріння спричиняє хвороби дихальних шляхів, онкологічні та серцево-судинні захворювання. Викорінити звичку, що формувалась протягом років, дуже складно. Тож спробуйте спочатку її замінити на щось більш корисне

Бережіть себе та не хворійте!
Річний звіт 2022
В перші дні російсько-української війни громадська організація
«Спрямована дія» створила в Івано-Франківську «Перший добровольчий
хірургічний шпиталь» з метою безкоштовно надати допомогу військовим та
внутрішньо переміщеним особам, які постраждали від збройних дій, зазнали
поранень чи інших травмувань і потребують медичної допомоги.
Символ шпиталю - мураха. Виявляється вони надзвичайно професійні хірурги, які
лікують лапки травмованим товаришам після нападів ворогів-термітів.
На думку науковців поведінка мурах запрограмована на те, щоб зменшити
кількість смертей у колонії.
Волонтерський проект об’єднав навколо своєї місії сотні медиків, волонтерів та
організацій з усієї України та Європи.

За статистикою кожна третя військові поранення - це мінно-вибухові травми,
вогнепальні та осколкові поранення кінцівок.
Шпиталь лікую бійців окремого загону спеціального призначення «АЗОВ» та
Національної Гвардії України МВС.
15% пацієнтів –це захисники заводу Азовсталь (м. Маріуполь) та
військовополонені.

Вже четвертого березня шпиталь успішно прооперував першого пацієнта -
військового, який отримав осколкове поранення в Харкові.
За десять місяців війни у шпиталі здійснили безкоштовно 2000 надскладних
операцій.
Напрямки роботи госпіталю:
Лікування наслідків кульових поранень
Хірургічне лікування переломів кісток (остеосинтез)
Артроскопічні операції на колінному суглобі
(виймання осколків після мінно-вибухових травм)
Нейрохірургія периферичних нервів, пластика рубців
Підготовка до протезування після втрат кінцівок.

Перший добровольчий хірургічний шпиталь» номінований на європейську
премію European Health Leadership Awards 2022 (European Health Forum
Gastein, Austria).

Напрямки роботи:
хірургія та поліклініка

Хірургічний центр.
Ортопедія та травматологія – основне спрямування шпиталю.
Ми здійснюємо реконструкції костей кінцівок та операції на суглобах наступним
категоріям людей:
- Захисників та Захисниць України, які в складі Національної Гвардії,
Національної поліції та Сил Спеціальних Операцій
- Членів родин військовослужбовців
- Особи з інвалідністю І та ІІ груп
- Вимушених переселенців, які отримали травми на етапі евакуації зі зони
бойових дій
- Пацієнтів, евакуйованих з лікарень східних областей України.
Хірургічне відділення налічує 16 ліжко-місць. Щомісяця у шпиталі
проходить лікування від 10 до 12 людей. Середній термін перебування від двох
до чотирьох тижнів.
Лікування пацієнтів включає в себе повноцінну професійну фізичну та
психологічну реабілітацію.
Лікар фізичної реабілітації та психолог працюють з пацієнтами на всіх етапах
лікування : від приїзду в шпиталь до хірургічного втручання і до повного
одужання.

Поліклініка.
Основне спрямування закладу – надати терапевтичну та психологічну допомогу
вимушеним переселенцям в Івано-Франківську. З моменту створення поліклініки
до нас за медичною допомогою звернулося більше п’яти тисяч пацієнтів.
В поліклініці працює терапевт, педіатр, травматолог, хірург, психолог, невролог,
кардіолог, психіатр, гастроентеролог, офтальмолог, ЛОР, дерматолог.
Люди можуть звернутися з будь-якими хронічними та гострими
захворюваннями.

Діагностика. Крім оперативних втручань, кожен пацієнт отримує весь
комплекс діагностичних процедур:
лабораторні аналізи, рентгенографія,УЗД, Кардіографія, Міографія,
Енцефалографія

Психологічна допомога
Виїжджати на місця компактного розселення переселенців і
на місці консультувати та надати необхідні ліки та вироби медичного
призначення це завдання мобільного медико-психологічного спец.підрозділу.
При необхідності лікарі на власному санітарному транспорті доставляють
пацієнтів до хірургічного центру або до інших лікарень для додаткових обстежень
(КТ, МРТ, УЗД, міографія ).
Щомісяця бригада здійснює 12-15 виїздів у міста та села Івано-
Франківської області. Психологічну допомогу отримали понад дві тисячі
пацієнтів.

Команда
Благодійна ініціатива у Івано-Франківську об’єднала навколо себе медиків з усієї
України.
Наш медичний батальйон – це професійні хірурги, травматологи, терапевти,
педіатри, кардіологи, психологи. Половина персоналу - це лікарі-ВПО, які теж
тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона та інших міст.
За десять місяців війни у Першому Добровольчому Хірургічному Шпиталі було
задіяно близько 200 лікарів. Частина повернулася додому інші продовжують
працювати і досі.
Перші чотири місяці війни медики працювали на безкоштовних умовах.
30 лікарів
Лікар ортопед-травматолог Оксана Мироненко
Лікар анестезіолог Марта Савчук
Лікар хірург Тарас Король
Лікар хірург Дмитро Колодій
Лікар травматолог Руслан Бажалук
Лікар хірург Петро Шимків
Реабілітолог Євгенія Барчук
Медсестра головна Ярина Ставична
Медсестра, анестезист Людмила Козань
Медсестра Ніна Холод
Медбрат операційний Вадим Колюжев
Санітар Ольга Жарська

Санітар операційної Павло Цівкач
Водій-логіст Євген Новосад
Лікар-терапевт Богдан Рудковський
Лікар-терапевт Гусейн Махаррамов
Лікар-терапевт Володимир Максимів
Психолог Мар’яна Заклінська
Психолог Анна Галущак
Кризовий менеджер Ріта Махаррамова
Кризовий менеджер Людмила Яковенко
Керівник Станіслав Онищук
Лікар-дерматолог Христина Гриник
Лікар-дерматолог Оксана Басюк-Луцька
Адміністратор клініки «БРАСС» Христина Лаврук
Ортопед-травматолог Станіслав Лобач
Невролог Людмила Антошко
Кардіолог Оксана Галімова
Голова Правління Степан Микицей
Секретар Василь Пушик
Помічник Валентина Звягінцева
Помічник Богдан Лесів
Помічник Ярослав Заклінський

Робота поліклініки у цифрах
2507
Внутрішньо переміщених осіб отримали повноцінну медичну, психологічну та
консультаційну підтримку.
3921
звернення пацієнтів
1101
виїзна консультація

3598
консультацій
2399
бенефіціарів:

2666
консультацій терапевта
163
консультації невролога

167
консультацій хірурга
191
консультацій педіатра
287 консультацій травматолога
124 консультації кардіолога.

256
психологічних консультацій
102
пацієнти отримали лікування та реабілітацію
(цивільні жителі та Захисників України з числа Національної Гвардії
України (НГУ) та Сил Спеціальних Операцій (ССО), які отримали поранення
та/або інші тілесні пошкодження в районі проведення бойових дій.

Психологічна підтримка
Щодо лікування ментального здоров’я пацієнтів хірургічного центру:
постійно працюють психолог, психіатр, медичний капелан.
За звітній період було проведено 218 консультацій психолога.
Близько 70% пацієнтів – з діагнозам Пост Травматичним Стресовим
Розладом. Майже 80% були скеровані до психіатра та психотерапевта, близько
75% почали приймати антидепресанти.

Було проведено 17 заходів з реабілітації та соціалізації.
відвідання природних парків, музеїв, театрів, походи в гори. 140 військових
взяли участь у заходах.Зокрема, були відвідані Яблуницький перевал, музей
етнографії м. Галич, музей писанки м. Коломия, водоспад Пробій в Яремче,
вистава «В джазі тільки дівчата», «Готель двох світів», «Занадто одружений
таксист», «Гуцулка Ксеня», та інші вистави Івано-Франківського драмтеатру, майс
тер-клас з писанкарства тощо
Вперше на теренах України ми застосували метод групового психоаналізу в
роботі з людьми, що постраждали від Великої війни. В співпраці з проектом
«Внутрішня Імперія. Психоаналіз і кіно» було проведено 5 переглядів
українського кіно з публічним обговоренням після перегляду.

Фізична реабілітація
Загальна кількість пацієнтів, що скористалися послугами реабілітолога – 90
осіб.
Щодо фізичної реабілітації, то тут використовуються м’які мануальні
техніки, масаж, фізіотерапія (електротерапія та ультразвукова терапія). В

середньому курс реабілітації кожного пацієнта триває 3 тижні ( від моменту
поступлення в заклад до повного одужання після хірургічного втручання)

Тренінги та навчання для ВПО
Ще одним аспектом роботи, спрямованої на подолання гуманітарної кризи,
є тренінги та навчання для співробітників організацій, які працюють з внутрішньо-
переміщеними особами. Проведені тренінги на тему «Емоційне вигорання в час
війни – ідентифікуємо та долаємо», «Кінотерапія. Самоідентифікація через кіно»,
«Стрес та стресостійкість» - для ВПО та представників приймаючих громад.
Серед учасників тренінгу - організації «Я-Маріуполь», громадські організації,
орієнтовані на роботу з жінками-ВПО, працівники Департаменту соціальної
політики обласної військово-цивільної адміністрації, студенти з Херсонщини та
Харкова, проведені тренінги і для персоналу Центру для переселенців з
Луганщини, Херсонського хабу та представників Лисецького самоврядування.
Загалом тренінги охопили приблизно 1000 осіб.

Інші напрямки
Допомога іншим організаціям

10

Громадських організацій отримали допомогу від Першого Добровольчого
Хірургічного Шпиталю.
громадська організація «Ангели Тайри»
благодійна організація «Янголи Азову»
Координаційний центр надання допомоги ВПО з Луганщини
організація «Херсон Нескорений»,
«Я-Маріуполь»,
Лисецька селищна рада, громада м. Ізюм Харківської області,
громада м. Макарів Київської області,
Харківська обласна організація волонтерів,
Фонд «Даруй Добро» (м. Харків, керівник Оксана Супрун)
Інститут травматології та ортопедії ім. проф. Ситенка (м. Харків),
Благодійний фонд «БУТИ»
громада м. Балаклія
благодійна організація «Стан»

5

прихистків для ВПО

в м. Івано-Франківськ
смт. Лисець (Eleos),
с. Сокіл Галицького району,
Центр допомоги ВПО в м. Бурштин (Церква Всіх Святих і священномученика
Йосафата),
ДУ ТМО МВС України в Івано-Франківській області.
християнська спільнота «Віра і світло. Дар любові»

20
Лікарні та поліклініки
КНП «Лисецька лікарня»
обласна лікарня м. Херсон
Обласна лікарня Дніпропетровської області ім. Мєчнікова;
військові госпіталі м. Львів, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Сумський
обласний госпіталь ветеранів війни, лікарня м. Ізюм
Івано-Франківський реабілітаційний центр
Центральна міська клінічна лікарня (кардіологічне відділення, ревматологія),
Івано-Франківський обласний кардіоцентр, Івано-Франківська обласна клінічна
лікарня (гематологічне відділення), Івано-Франківський обласний
фтизіопульмоцентр, Прикарпатський обласний центр служби крові, Міська
клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківський міський
центр комплектування та соціальної підтримки, Івано-Франківський слідчий
ізолятор, , Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня, Івано-Франківська
міська дитяча клінічна лікарня, Івано-Франківський центр психічного здоров’я,
Лікарня гнійної травматології м. Запоріжжя, Івано-Франківський навчально-
реабілітаційний центр,
Держ влада
Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради
Департамент соціальної політики міськвиконкому Івано-Франківської міської ради
Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Івано-
Франківської облдержадміністрації, Департамент соціальної політики виконкому
Івано-Франківської міської ради, Верховинська селищна рада, центр надання
адміністративних послуг Дубовецької сільської ради, Зеленська сільська рада,
Отинійська селищна рада, Ямницька територіальна громада

Евакуація
Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь надавав допомогу
благодійному фонд «Наш Сокіл» в організації евакуації пацієнтів лікарень
Луганщини.

700
Пацієнтів допомогли вивезли з зони активних бойових дій

1000
каріматів пошили і перадали на фронт

2000
Розгрузок для бронежилетів виготовили і особисто передали військовим

100
плащів-дощовиків виготовили та передали
Івано-Франківському міському центру соціальної підтримки та
комплектування.

300
кровоспинних турнікетів

200
укомплектованих аптечок

Міжнародна співпраця
Іспанія
Médicos Sin Fronteras (Лікарі без кордонів)
Проект «Перша Волонтерська Клініка»
Результат проекту: надано медичну (терапевт, сімейний лікар, кардіолог,
невролог, травматолог, хірург, дерматолог) та психологічну допомогу для понад
2500 людей, що постраждали від війни (ВПО, інваліди І та ІІ групи, члени сімей
військовослужбовців), всього проведено понад 3300 медичних процедур, в тому
числі з безкоштовною видачею бенефіціарам необхідних медикаментів.

Німеччина
1.St. Franziskus Hospital GmbH
Фонд YZR
Проект «Ортопед-травматологічне лікування Захисників України»
Результат проекту: Забезпечено фінансування для функціонування хірургічного
відділення Першого добровольчого хірургічного шпиталю. За цей період хірургічне
лікування, фізичну та психологічну реабілітацію з програмою соціальної
реінтеграції змогли отримати понад 60 комбатантів з числа НГУ та ССО, після
лікування в ПДХШ перейшли на подальші етапи лікування та реабілітації.
Впродовж реалізації проекту, вдалося збільшити ліжковий фонд з 7-ми ліжок до
16-ти ліжок

»

2.Проект «Відкриття ортопед-травматологічного відділення медичного центру».
Фінансування від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ
Результат проекту: закуплено систему кондиціонування в операційну хірургічного
центру, що уможливило проведення тривалих ортопед-травматологічних
операцій для захисників України з числа НГУ та ССО. Троє фахівців-медиків з
числа внутрішньо-переміщених осіб змогли офіційно працевлаштуватися в
медичному центрі ПП «Група БРАСС».

3. Модульна лікарня для України» від фонду YZR
Результат: ініційовано процес передачі модульного ФАПу від німецької
будівельної компанії на територію Харківської області в район, наближений до
лінії фронту.
4. Проект «H.E.L.P. UKRAINE»
Приватними пожертвами акціонерів та членів керівництва лікарні St. Franziskus
Hospital. Результат: організували доставку в Україну понад 20 вантажівок товарів
медичного та гуманітарного призначення, спеціалізованих медичних інструментів та
ліків для лікарень та потребуючих. особисто доставили кілька машин швидкої
допомоги і активно підтримують наш ПДХШ.
5.Фонд YZR
Проект «Карета швидкої допомоги для України» .
В результаті проекту організовано передачу п’яти автомобілів швидкої допомоги.
Організація «Ангели Тайри» - Mercedes Sprinter.
КНП «Лисецька лікарня» – Renault Traffic;
Медично-рятувальна організація (м. Харків) – Mercedes Sprinter та Ford Transit.

Італія
Проект «Допомога Україні» від Культурної асоціації українців RAZOM
(м.Трентіно)
В результаті проекту: організовано передачу понад 30 тон гуманітарної допомоги
різноманітного призначення - медичних ліжок, засобів гігієни, харчування, гумових
чобіт, медичних виробів та медикаментів, дитячого та дорослого одягу, дитячих
меблів, реабілітаційного обладнання для дітей з обмеженими можливостями
(передано в Івано-Франківський навчально-реабілітаційний центр).
Значну частину допомоги передали у деокуповані міста Сходу України –
Ізюм, Балаклія, Харків та інші.

Чехія
1.Організація «Liberalny Institut. Проект «Operacja Kyselac» .
Результат: передано до лінії фронту понад 20 тон різноманітної гуманітарної
допомоги : електричні генератори, електрогенераційні сонячні панелі, ,
автомобілі, термобілизна, прилади нічного бачення, теплові зори, ноутбуки,
планшети, мобільні телефони , павербанки, ліхтарі, кровоспинні турнікети,
ізраїльські бандажі, комплекти аптечок первинної домедичної допомоги, взуття,
1

теплий одяг колеси для автомобілів, пальне. Допомогу отримали медичні
установи, гуманітарні організації. Також підрозділи
МНС та МВС ( які здійснюють діяльність на деокупованих територіях Сходу та
Півдня України)

2. Проект «ТАТРА-815 для фронту» від чеського волонтера Lukas Janata
Організовано передачу повнопривідного (6х6) вантажного автомобіля з
навантажувачем ТАТРА-815 у Івано-Франківський міський центр підтримки та
соціального комплек-тування з метою подальшої передачі на фронт.

3.Проект «Медична допомога людям, що постраждали від війни в Україні» від
Методистська церква Чеської Республіки.
За результатами проекту профінансовано функціонування хірургічного та
поліклінічного відділень Першого добровольчого хірургічного госпіталю, за цей
період понад 10 українців змогли пройти хірургічне лікування, фізичну та
психологічну реабілітацію, понад 300 ВПО отримали кваліфіковану медичну
допомогу (хронічні та гострі випадки).

Польща
1.Проект «Допомога Україні» від організації Gentes Krakow .
Організовано передачу в Україну гуманітарної допомоги : продукти медичне
обладнання (апарат УЗД, ЕКГ, ШВЛ для карети швидкої допомоги, автоклав), також
генератор електричний, паливо, харчування для дорослих та дітей, теплий одяг,
засоби гігієни, медикаменти різного призначення, колісні візочки та милиці,
Надана допомога була передана в лікувальні заклади, волонтерські організації,
що допомагають ВПО, територіальним громадам України.

2. Проект «Медичні вироби та медикаменти для лікарень України» асоціації
страховиків Izba Ubezpecen .
Організовано передачу в Україну великої кількості спеціалізованого медичного
інструментарію, обладнання, витратних матеріалів та медикаментів та передано
їх в лікувальні установи України: Обласна лікарня Дніпропетровської області ім.
Мєчнікова; Військовий госпіталь центрального регіону м. Вінниця; Військовий
госпіталь м. Запоріжжя (ЛСБ Покровське).

3.Проект «Санітарний автомобіль для медичних установ України» від благодійної
організації «Polska Misja Medycna» . Організовано передачу в Україну санітарного
автомобіля Nissan Pathfinder для транспортування пацієнтів хірургічного
відділення Першого добровольчого хірургічного шпиталю.

Великобританія

)

Проект «Допомагаємо тим, хто допомагає» від міжнародного об’єднання Oxfam
спільно з банк «Львів»
В результаті проекту: надано безоплатно медичні послуги (консультація
терапевта, сімейного лікаря, дерматолога, хірурга, травматолога) та послуги
психолога для 30 людей, що постраждали від війни.

Франція
Проект «Медична опіка для ВПО» від Благодійної організації «Благодійний фонд
Родини Загорій» з фінансуванням від French Foundation (Франція).
В результаті проекту: 48 осіб які пострадали від війни змогли отримати
консультацію та огляд в гінеколога, 45 осіб отримати допомогу від стоматолога,
78 осіб здійснили ультразвукову діагностику.

США
Проект «Хірургічні коагулятори для лікарень України» від благодійного фонду
«Пацієнти України» з фінансуванням від міжнародного фонду Razom For Ukraine.
В результаті проекту: Організовано передачу 5 електрохірургічних
коагуляторів в Івано-Франківський військовий госпіталь, Лисецька лікарня,
Запорізький військовий госпіталь, Харківський інститут травматології, Військовий
госпіталь м. Львів.

Словаччина
Проект «Допомога волонтерів Словаччини» від волонтерської організації м.
Братіслава. В результаті проекту: Організовано передачу медичних ліжок,
засобів гігієни, медичних виробів та медикаментів у КНП «Лисецька лікарня» та
Перший добровольчий хірургічний шпиталь.

Австрія
Проект «Медикаменти для України» від організації «Аптекарі без кордонів»
реалізований спільно з Управлінням охорони здоров’я Івано-Франківської Міської
ради. Організовано передачу в Україну для надання медичної допомоги людям,
що постраждали від війни, великого переліку медичних засобів (2 тони).

Україна
1.«Безпечне місце» - спільний проекти ГО «Українська жіноча демократична
мережа» (фінансування від USAID) та Народного депутата України Оксани
Савчук.
В результаті проекту: організовано можливість надання безоплатних
консультацій юриста та психолога для людей, що постраждали від війни. За час з
червня по грудень, 96 людей звернулися за допомогою до психологів, 68
звернулися за допомогою до юриста.

2.Проект «Місяць здоров’я» від Народного депутата України Оксани Савчук,
реалізований спільно з медичним центром ПП «Група БРАСС», жовтень-
листопад 2022 року.В результаті проекту: організовано можливість безоплатно
отримати консультацію дерматолога, хірурга новоутворів шкіри (обстеження
родимок, дерматоскопія) та консультації психолога. За час реалізації проекту
понад 60 людей звернулися до фахівців, виявлено 3 випадки онкології – вони
скеровані на подальше лікування в спеціалізований лікувальний заклад.

Фонд Родини Загорій Zagoriy Foundation
Проект «Медична опіка для ВПО – 2.0» В результаті проекту: в грудні 2022 року
22 особи, що постраждали від війни, змогли отримати допомогу від стоматолога,
15 пройти консультацію та огляд в гінеколога, 30 пройти ультразвукову
діагностику.
Проект «Організація закупівлі та видачі харчових наборів для ВПО Івано-
Франківської територіальної громади». Спільний проект ІТ-компанії «ЕПАМ
Системз» та Департаменту соціальної політики Івано-Франківської міської ради.
В результаті проекту: організовано закупівлю, формування та видачу 300
харчових наборів для ВПО, які проживають в Івано-Франківській територіальній
громаді.

Проект «Комп’ютери для організацій Прикарпаття» від ІТ-компанії «ЕПАМ
Системз».
В результаті проекту: Організовано передачу сучасних 22 комп’ютерів та
22 моніторів для організацій: - Управління цифрового розвитку, цифрових
трансформацій та цифровізації Івано-Франківської облдержадміністрації;
- Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради;
- Верховинська селищна рада Івано-Франківської області;
- центр надання Адміністративних послуг Дубовецької сільської ради;
- Зеленська сільська рада Верховинського району Івано-Франківської області;
- Отинійська селищна рада Коломийського району Івано-Франківської області.

Перший добровольчий хірургічний шпиталь – чудове місце на Заході України.
Поранені бійці ЗСУ дивом потрапляють із бойових дій на Сході в красиве та
спокійне місце. Крім того, ПДХШ лікує не тільки тіла, а й піклується про душі
воїнів та їх соціальні потреби. Це велика честь працювати з такою чудовою
організацією.

Відзнаки та подяки

Подяки від госпіталів та лікарень України
Подяки від медичних частин 7-го стрілецького батальйону та підрозділу
ГУР «Кракен»
Подяка від Міністра внутрішніх справ
Подяка від Івано-Франківського міського центру соціальної підтримки та
комплектування
Подяка від волонтерів м. Дніпро.
Медіа про нас Інформаційна підтримка:
PacificaRadioNetworkNY, США
Mirror (Великобританія)
Gel:Blau (Німеччина)
Mahabahu (Великобританія)
Kurs.if.ua (Івано-Франківськ, Україна)
Вежа (Івано-Франківськ, Україна)
ОТБ Галичина (Івано-Франківськ, Україна)
РАІ (Івано-Франківськ, Україна)
3тя студія (Івано-Франківськ, Україна)
Молодіжне видання Repost (Івано-Франківськ, Україна)
Центр освітніх інновацій Івано-Франківської міської ради (Марія Починок)

Івано-Франківський добровольчий хірургічний шпиталь уже надав допомогу
майже 100 переселенцям – АрміяInform (armyinform.com.ua)
Перший добровольчий хірургічний шпиталь у Франківську безкоштовно
допомагає травмованим та потерпілим від бойових дій | Курс (kurs.if.ua)
HeroUkrainiansoldiersdesperatetorejoinfightrevealwarhorrorsfromhospital - WorldNews
- Mirror Online
Перший добровольчий хірургічний шпиталь: як у Франківську медики наближають
до перемоги - ifrankivchanyn.com
Перший добровольчий хірургічний шпиталь: як у Франківську медики наближають
перемогу | Курс (kurs.if.ua)
Шпиталь на волонтерських засадах і до чого там мурахи (ukrinform.ua)
Люди для людей: медична опіка для постраждалих від війни | Gel[:b]lau
(gelblau.net)
Мало відновити кінцівку, треба відновити людину: як звільнені з полону азовці
проходять реабілітацію на Прикарпатті | Курс (kurs.if.ua)
UKRAINE: 'PeopleforPeople'-MedicalCareforWarVictims - Mahabahu.com
Любця їде на фронт: як водій автобуса в Празі купив "Татру" для ЗСУ | Курс
(kurs.if.ua)
https://ukraine242.com/ukraine-242-recent-shows - show from November 9, 2022
Міжнародні волонтери, які в різні періоди працювали в ініціативі
«Перший добровольчий хірургічний шпиталь»:
17 іноземних волонтерів

Чехія
Vit Samek ,Bára Jagerská,
Jaroslav Špaček
Ondřej Plaček
Eva Pavlíčková
Lenka Hradecká
Kateřina Čamrová
Tomáš Vrba
Markéta Barboříková
Pavel Paška
Ladislav Vrtiš
Radovan Válek
Jan Horn
Viktor Jech
Словаччина
Boris Lacík
Ondrej Stanek
Норвегія
Harald Ibsen

66 волонтерів
15 іноземних
50 українських

Vit Samek (Чеська Республіка)
Bára Jagerská (Чеська Республіка)
Dan Ramportl (Чеська Республіка)
Lukáš Janata (Чеська Республіка)
Jan Pospíchal (Чеська Республіка)
Pavel Paška (Чеська Республіка)
Hana Pachtova (Чеська Республіка)
Boris Lacík (Словаччина)
Ondrej Stanek (Словаччина)
Elmar Willebrand (Німеччина)
Markus Feuerecker (Німеччина)
Mateus Blaha (Чеська Республіка)
Grzegorz Prądzyński (Польща)
Katarzyna Corominas (Польща)
Richard Wosolsobe (Austria)
Оксана Савчук, Народний депутат України
Руслан Марцінків, міський голова м. Івано-Франківськ
Анатолій Лущак, селищний голова смт. Лисець
Стефанія Шміц
Заза Буадзе
Михайло Січка

Марія Бойко
Наталія Чаплинська, депутат обласної ради
Євгенія Бардяк, депутат обласної ради
Ірина Бенюк
Ольга Онищук
Марія Фольта
Ірина Щербяк
Максим Лесюк (RotaryClub)
Соломія Ільницька
Денис Сірик
Ілля Федієнко
Андрій Федієнко
Микола Микитюк (с. Молодьків)
Андрій Савчук
Микола Слободян
Отець Федір Бойко (смт. Лисець)
Наталія Онищук
Ніка Онищук
Вадим Павленко, хірург з Анголи
Любов Скрипник
Василь Співак
Юрій Глинський
Ірина Костіцька
Оксана Галімова
Дмитро Лека
Михайло Мельникович
Михайло Пустовойт
Олександр Степаненко
Степан Микицей
Галина Баранкевич
Тетяна Запорожець
Тетяна Дульська
Костянтин Коцубанов
Михайло Лещенко
Руслан Бузницький
Роман Паздніков
Марина Базиль
Ігор Юха
dott. Luca Salvi (Italy)
Іван Чайка
Daria Moloshna
Олексій Андреєв
Сергій з OLХ (передав хірургічний набір)
Оксана Савчук (ЦМКЛ, Івано-Франківськ)
та багато багато інших.

Організації, що співпрацюють та продовжують спільну роботу з ГО
«Спрямована Дія» та «Першим Добровольчим хірургічним шпиталем»:

40 іноземних го
St. Franziskus Hospital GmbH (Німеччина)
\YZR фонд (Німеччина)\
ApoQlar GmbH (Німеччина)
Charitable Organization Coridor-UA (Чеська Республіка)
\Langate Software\Alpinidi Verona (Італія)
Spirale (Італія)
ANA-Sezione Fane di Negrar (Італія)
Calogero Fanara e Olga Linetska (Італія)
A group of doctors from Trento (Італія)
Autostrada del Brennero S.p.A. (Італія)
Unity of Europe International Charitable Foundation
Gentes (Krakow, Poland)
Polski Zespol Humanitarny (Польща)
Grupa Krynicka GORP (Польща)
Organization Donation for Ukraine (США)
Valpolicellaetica e solidaleonlus (Італія)
Культурна асоціація українців в Тентіно RAZOM (Італія)
Polska Izba Ubezpieczen (Польща)
Organization "Pharmacists without Borders" (Austria)
Cultural Association of Ukrainians in Bergamo "Zlaghoda" Assoziazione
Zlaghoda (Італія)
Afya Foundation (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance)
Pomoc Ukrajine Tabor
Direkthilfe Ukraine e.v.
Humanosh Foundation (Польща)
Association of Surgeons of Poland (Польща)
Razom for Ukraine Fund (США)
Nova Ukraine Fund (США)
German Society for International Cooperation GIZ (Німеччина)
Consulting company Civitta (Литва)
Surgical Association of Poland (Польща)
Methodistic Church of the Czech Republic (Чеська Республіка)
Pack the plane to Ukraine initiative
Polska Misja Medycna (Польща)
Organization "Liberalny Institut" (Чеська Республіка)
International humanitarian organization Doctors Without Borders (Іспанія)
Initiative Operacja Kyselac (Чеська Республіка)

86 укр ІФ компаній
Unchain Fund (Україна)
Rotary Club (Івано-Франківськ, Україна)
Видавничий дім «Школа»
БО «Благодійний фонд Спільна Справа Харків»
ТУ МО МВС України в Івано-Франківський області (керівник Галина Лапчук)

Банк «Львів»
Клініка OMED (Івано-Франківськ)
Компанія «Олкомбуд»
Коломийський біговий клуб KolomyjaRun
Штаб оборони Львівщини
Європейська медична студентська асоціація
Центр стопи (Івано-Франківськ)
ГО «Хазард»
ФОП Кужда Петро Іванович (магазин AutoIF)
ГО «Громадська ініціатива Галичини»
ГО «Єдність нації»
ГО «Гірський рятувальний загін»
Благодійний фонд «Згуртовані»
Івано-Франківський драмтеатр, ініціатива Рух опору Рух допомоги
Фармацевтична компанія Нутрімед
Фармацевтична компанія Астрафарм
Фармацевтична компанія ТЕВА
Фармацевтична компанія Київський вітамінний завод
БО «Грофа»
Благодійна організація 7-ий загін
Спілка волонтерів Прикарпаття
Громадська організація «Просвіта»
Організація «Молода просвіта»
Штаб оборони Прикарпаття
ГО «Національний корпус»

ГО «Незламна нація»
Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради
Селищна рада Лисецької ОТГ
ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Вигодська селищна рада
Музей-криївка в смт. Яблуниця
Музей Писанки в м. Коломия
Заповідник «Давній Галич» (керівник Володимир Олійник)
Діагностичний центр «Євроклінік»
Медична лабораторія «Медлюкс»
Медична лабораторія «Діамеб»
Компанія «Технополіс»
Міжнародна гуманітарна організація «Мальтійська служба допомоги»
МКЛ №1 Івано-Франківськ, керівник Тарас Василик
ЦПМСД м. Івано-Франківськ, Ольга Савчук
Прикарпатський онкологічний центр
Відділення променевої діагностики Прикарпатського онкологічного центру
Івано-Франківська обласна лікарня
Клініка «Доктор Царук»
Будівельна компанія «Вамбуд», засновник Микола Ковальчук

Ресторан «Бухарест»
Лисецький дитячий садочок «Сонечко»
ТОВ «Федик»
Медичний центр «Сімедгруп»
Медичний центр «Точка зору»
Медичний центр ПП «Діагностика»
Стоматолог ФОП Ковалишин Андрій Юрійович
Торговий центр будівельних матеріалів «Квітка»
Керівник діагностичного відділення МКЛ №1 Юрій Симчич
Волонтерський центр «Ліцей номер №11»

Івано-Франківський національний медичний університет
Центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради
Івано-Франківський міський перинатальний центр
Івано-Франківський обласний центр репродукції людини
Оптика «Геліос»
ТОВ «Унітрейд»
Івано-Франківська територіальна організація політичної партії «Європейська
солідарність».
Медичний центр «Нейроглобал»
Благодійна організація «Благодійний фонд Родини Загорій» Zagoriy
Foundation
Благодійний фонд «Творчий центр ТЦК»
ІТ-компанія «ЕПАМ системз»
Музей визвольної боротьби (керівник Ярослав Коретчук, м. Івано-
Франківськ)
Центр Психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради
Радіо Країна ФМ
Медичний центр ПП «Група БРАСС»
Бурштинський ліцей (школа)